Dr. h. c. Anton Srholec

(* 12. jún 1929, Skalica – + 7. január 2016, Bratislava) Slovenský rímskokatolícky kňaz a salezián, spisovateľ, charitatívny pracovník, zakladateľ a riaditeľ resocializačného centra RESOTY. “Babie leto býva krátke, krásne, plné pokoja a radosti po horúcom a namáhavom lete. Vítam OZ Babie leto, ktoré má za cieľ pomáhať tím, ktorým život viac sľuboval, než daroval. Vytvárajú spoločenstvo ľudí, ktorí sa snažia aj pri skromných podmienkach urobiť zo života niečo pekné a zmysluplné. Pokladám si za česť stáť pri ľuďoch, ktorí sa nevzdávajú a chcem byť ich hrdým ambasádorom.”

Anton Srholec a Peter Šťastný – ambasádori OZ Babie Leto – za pekné posledné roky.

Peter Šťastný

(* 18. september 1956, Bratislava) Bývalý slovenský hokejový útočník, člen Siene slávy NHL a IIHF. Reprezentoval Česko-Slovensko, Kanadu a Slovensko. Bol druhým najproduktívnejším hráčom NHL 80. rokov 20. storočia po Waynovi Gretzkom. Do roku 2005 pôsobil vyše 4 roky ako generálny manažér Slovenského zväzu ľadového hokeja. Od roku 2004 je poslancom Európskeho parlamentu.

“Z dlhých rokov vo vrcholovom športe viem, že nie každému osud doprial toľko úspechov, šťastia a požehnania, ako mne. Preto som rád, že z pozície ambasádora pre OZ Babie leto môžem prispieť dobrej veci cez ich dobročinné aktivity.”